Академик Бултекс 99 с първа домакинска загуба

Академик Бултекс 99 записа първа домакинска загуба. Пловдивският тим бе победен от Берое с внушителното 85-64, което остави живи шансовете на старозагорци за второ място в редовния сезон на НБЛ.

Кръг преди края Берое е на победа зад Академик Бултекс 99, който заема второто място във временното класиране с 16 победи и 7 загуби. При победа на Берое срещу Балкан и загуба на Академик от Рилски спортист следващата седмица, баскетболистите на Любо Минчев ще изместят тези на Асен Николов на втората позиция.

Първата четвърт на мача премина с игра кош за кош и логично след нея резултатът беше равен – 20-20. В следващите три четвърти Берое успя да ограничи нападението на съперника си и малко по малко да натрупа аванс. На почивката гостите водеха със 7 точки, а след почивката натрупаха двуцифрен аванс. През последната част Берое се откъсна далеч напред, като разликата стана 20 точки.

Мачът премина с голямо напрежение между двата отбора, като на моменти то ескалираше, а при поздравяването на отборите след сирената се стигна и до спречкване, след като Брандис Рейли-Рос потупа малко по-силно от допустимото Оскар Белфийлд по тила.

Берое хвана повече борби – 43 срещу 32, а Академик имаше много ниска ефективност при стрелбата – 4/24 (16%) от тройката и общо 34% от игра. Берое завърши с 18 срещу 8 асистенции и 34 срещу 5 точки, вкарани от резервните състезатели.

Степан Тешия записа 16 точки и 8 борби за победителите, 15 плюс 6 добави Шейн Гибсън, а 13 плюс 6 регистрира Арън Джоунс. С 12 точки се отчете Николай Николов.

За Академик по 20 точки вкараха Оскар Белфийлд и Джордан Семпъл (11 борби), а с 12 точки се отчете Шакир Смит.

Снимка: academic-bultex99.com

Източник: bgbasket.com