Традиционната акция „Зима“ започва от днес в цялата страна, съобщиха от МВР. В рамките на кампанията, която ще продължи до 30 ноември, ще се извършват пълни технически проверки на превозните средства на пътя.
Инспекции по метода „широкообхватен контрол“ ще се проведат в периода 17 – 30 ноември. Тогава с уреди на място ще се проверява и регулирането на фаровете, както и изправността на чистачките. За износени гуми ще се налагат и глоби. През първите две седмици от акцията пътните полицаи ще предоставят и практически препоръки за безопасно шофиране при зимни условия.
Втората кампания – „Водачи и пешеходци за толерантност на пътя“ е планирана за времето от 10 до 16 ноември. По време на акцията ще се извършва активен контрол за спазване от пешеходците на правилата за безопасно пресичане, както и за даване на предимство на пешеходците на пешеходните пътеки. При установяване на нарушения ще бъдат налагани санкции.