Англия с измъчена победа в квалификациите, Германия гази с 3:0 (ВИДЕО) - DC news

Англия с измъчена победа в квалификациите, Германия гази с 3:0 (ВИДЕО)

Англия даде начало на световните квалификации от група „F“ на зона Европа с трудна победа с 1:0 в гостуване срещу Словакия, докато Словения стигна до равенство 2:2 в Литва в двубой от същия поток.

Словаците и англичаните изиграха равностойно, но сравнително скучно първо полувреме. Централният бранител Мартин Шкъртел обаче получи червен картон в 57-та минута на срещата и буквално набута домакините в собственото им наказателно поле. Те почти не изнасяха топката в остатъка от мача и англичаните логично натиснаха и създадоха доста положения, но в редовното време стигнаха само до удар в гредата на Адам Лалана и пропуск от чиста ситуация на Даниел Стъридж. Лалана обаче се реваншира в петата минута на добавеното време, когато топката попадна в него след отбит удар на Дани Роуз и стреля между краката на вратаря на домакините Матуш Козачик за крайното 1:0.

Литва вкара два гола в рамките на 32-та и 35-та минута срещу Словения, дело на Фьодор Черних и Викинтас Сливка, но гостите стигнаха до две късни попадения и спечелиха точка. Рене Крин намали в 77-та минута, а Бостян Цезар вкара в добавеното време за 2:2.

Шотландия разгроми Малта като гост с 5:1. Робърт Снодграс реализира хеттрик, разписвайки се в 10-ата, 61-ата и в 84-ата минута. Крис Мартин се разписа в 53-ата минута за 2:1, след като Алфредс Ефионг беше изравнил в 15-ата минута. Стивън Флетчър също вкара гол за шотландците в 78-ата минута. През втората част Джонатан Каруана и Люк Гамбин от Малта получиха директни червени картони.

Полша тръгна трудно в група „Е“, след като загуби две точки при равенство 2:2 срещу Казахстан. Батош Капустка даде аванс на поляците в деветата минута и Роберт Левандовски покачи на 2:0 в 35-та, но Сергей Хижниченко се разписа на два пъти в началото на второто полувреме. Дания пък надви с минималното 1:0 Армения като гост в друг мач от групата, след като Кристиян Ериксен вкара гол и изпусна дузпа.

Румъния завърши наравно 1:1 у дома срещу Черна гора в същата група. Защитникът на Лудогорец (Разград) Козмин Моци беше титуляр и получи жълт картон в 41-ата минута на срещата. Моци игра през целия мач. Нападателят на българския шампион Клаудиу Кешерю влезе в игра за Румъния в последните минути на двубоя, заменяйки Богдан Станчу. В 85-ата минута Адриан Попа даде аванс за румънците, но само две минути след това Стеван Йоветич изравни.

В група „C“ Азербайджан победи с 1:0 Сан Марино като гост с гол на Руслан Курбанов в добавеното време на първата част.

Томас Мюлер реализира два гола за победата на Германия с 3:0 като гост срещу Норвегия в мач от същата група. Световните шампиони имаха аванс от две попадения още в края на първата част, а селекционерът Йоахим Льов направи осем промени в състава в сравнение с приятелския двубой с Финландия миналата сряда, спечелен с 2:0.

Пред близо 27 хиляди зрители на стадион „Улевал“ германците контролираха изцяло развоя на събитията. В 16-ата минута Мюлер даде аванс за гостите, преодолявайки вратаря Руне Ярстайн. В последните секунди на първата част Джошуа Кимих реализира второто попадение след комбинация между Месут Йозил и Томас Мюлер.

В 60-ата минута Сами Кедира центрира отдясно и Мюлер с глава оформи крайния резултат 3:0. Това е 34-ият гол за футболиста на Байерн (Мюнхен) с екипа на Бундестима. Юлиян Бранд, Бенедикт Хьоведес и Кимих пропуснаха да направят успеха на германците още по-изразителен. Капитан на Германия за първи път беше вратарят Мануел Нойер.

В друга среща от групата Чехия направи нулево равенство у дома със Северна Ирландия. На 8 октомври Германия приема Чехия в Хамбург.

Снимка: youtube.com