Ансамбълът ни четвърти в многобоя, Владинова и Тасева в Топ 10 (СНИМКИ)

Ансамбълът на България остана на четвърто място в многобоя на турнира за Световната купа по художествена гимнастика в Баку, Азербайджан.

Михаела Маевска, Християна Тодорова, Ренета Камберова, Цветелина Найденова и Любомира Казанова получиха за изпълнението на съчетанието си с бухалки и обръчи 18,250 точки, като завършиха многобоя със сбор от 36.400 точки, след като в първия ден на турнира, за първото си представяне бяха оценени със 18.150 точки.  Българките ще участват и в двата финала днес.

Първото място в многобоя е за тима на Русия с 37,650 точки, следвани от Израел (36.800 точки) и Италия (36.700 точки).

В индивидуалната надпревара Невяна Владинова и Катрин Тасева влязоха в Топ 10 на крайното класиране в многобоя.

Владинова остана шеста в многобоя със сбор от 71.750 точки. На лента тя получи оценка от 18.100 точки, а представянето й на бухалки бе оценено със 17.650 точки.

Както е известно в първия ден на турнира Владинова получи по 18.000 точки за представянията си на обръч и топка. Най-силната българска гимнастичка в момента ще участва във финалите на обръч, топка и лента.

Катрин Тасева остана девета в многобоя със 70.600 точки. На лента Тасева получи 17.700 точки, а на бухалки – 17.650 точки. В първия ден от състезанието, за представянето си на топка тя получи 17.600 точки, а на обръч – 17.65- точи.
Тасева ще участва във финалите на топка и бухалки.

Победителка в многобоя е Маргарига Мамун от Русия със 77.150 точки следвана от друга руска състезателка Яна Кудрявцева (77.050 точки).

Състезанието в Баку е  последен тест за гимнастичките преди олимпийския турнир в Рио де Жанейро.

Снимки: БФ по художествена гимнастика