Арсенал прегази Шефилд Юнайтед с 6:0 и продължава гонитбата с Ливърпул и Сити (ВИДЕО)

Интер преодоля Дженоа и дръпна с 15 точки на върха, Анте Будимир донесе успеха на Осасуна срещу Алавес

Арсенал постигна безпроблемен успех над Шефилд Юнайтед с 6:0 като гост в последен мач от 27-ия кръг на английската Висша лига. На „Брамал Лейн“ „топчиите“ доминираха от самото начало и убиха интригата с пет гола още до почивката.

Мартин Йодегор откри резултата за гостуващия състав още в петата минута. Десет по-късно преднината на лондончани беше вече класическа след автогол на Джейдън Богъл и попадение на Габриел Мартинели. Бразилецът асистира на Кай Хаверц за четвъртия гол във вратата на „остриетата“ след едва 25 минути игра. В края на първото полувреме Деклан Райс се разписа след подаване на Букайо Сака.

След паузата Бен Уайт отбеляза едно от редките си попадения с екипа на „артилеристите“, оформяйки крайния резултат в 58-та минута. До края тимът на Микел Артета очаквано намали оборотите и по този начин не паднаха нови голове.

След поредни си рецитал извън дома, Арсенал продължава битката за титлата с Ливърпул и шампиона Манчестър Сити, като е на две точки от „червените“, които са лидери в таблицата, и на една от втория Сити. Шефилд Юнайтед от своя страна е на дъното с едва 13 пункта, на цели 11 от спасителния бряг, като вече гледа сериозно към изпадането. В следващия кръг „остриетата“ гостуват на Борнемут, докато за Арсенал предстои домакинство на Брентфорд.

Интер очаквано взе своето при домакинството си на Дженоа в последен мач от 27-ия кръг на италианската Серия А. На „Джузепе Меаца“ „нерадзурите“ спечелиха с 2:1.

Албанецът Кристиян Аслани откри резултата за Интер след точно половин час игра. Осем по-късно Алексис Санчес покачи на 2:0, след като не сбърка от бялата точка. В началото на второто полувреме гостите от Генуа намалиха дефицита след точната интервенция на Йохан Васкес, но за повече нямаха сили и така отстъпиха в срещата.

Интер марширува към титлата, като след поражението на Ювентус от Наполи в неделя вечер, има аванс от цели 15 точки пред „Старата госпожа“. Дженоа е на 12-та позиция с 33 пункта, на десет от зоната на изпадащите.

За генуезци предстои домакинство на Монца, докато Интер гостува на изненадата през сезона Болоня, преди да пътува до Мадрид за реванша с Атлетико от осминафиналите на Шампионска лига. „Нерадзурите“ спечелиха първата среща с минималното 1:0.

Осасуна надви Алавес с 1:0 пред собствена публика в последен двубой от 27-ия кръг на испанската Ла Лига.

В герой за домакините от Памплона се превърна нападателят Анте Будимир, който отбеляза единственото попадение в мача в 76-та минута. В ролята на асистент за победния гол бе Рубен Гарсия.

С трите точки Осасуна се изкачи до десетото място с актив от 36 точки. Алавес е на 13-та позиция с 29 пункта, на десет от опасната зона.

В следващия кръг Алавес посреща Райо Валекано, докато Осасуна гостува на Жирона.

Източник: БГНЕС