Асеновец разби с 5:1 Родопа (Смолян)

Възпитаниците на Йордан Ковачев се завърнаха на победния път

ФК Асеновец срази Родопа (Смолян) с 5:1 на стадион „Шипка“ в среща от 32-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

Гостите излязоха без някои от титулярите си, сред които и капитана им Теодор Стефанов. Домакините пък не можеха да използват наказаните Стоян Славков и Васил Богданов, както и трима контузени.

Халибрям Кърмаджъ откри за асеновградчани десетина минути след началото. След още токова време, Нерджиб Неджиб удвои.

Гостите имаха възможности също да вкарат през първото полувреме, но не успяха. Михаел Кисьов върна един гол в началото на втората част. Скоро съдията отсъди дузпа, която от смолянския тим оспориха, но Георги Георгиев беше точен от бялата точка за 3:1. Той се разписа още веднъж. Стоян Славков реализира петото попадение накрая.

Асеновец заема 11-ото място с актив от 43 точки, колкото има и десетия Атлетик (Куклен).

Източник: sportal.bg