Атлетико победи с 2:1 в реванша, но Реал е на финал в ШЛ (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) продължава защитата на титлата си в Шампионската лига. Тимът на Зинедин Зидан загуби с 1:2 гостуването си на градския съперник Атлетико (Мадрид), но след 3:0 от преди седмица на “Бернабеу” Белия балет ще има среща за трофея срещу Ювентус на финала в Кардиф.

“Дюшекчиите” започнаха зашеметяващо за Кристиано Роналдо и компания мача, след като вкараха 2 гола до 16-та минута. В края на полувремето обаче Иско смълча трибуните и направи задачата на домакините невъзможна.

Феновете на “Висенте Калдерон” създадоха невероятна атмосфера за футбол, като преди началото на мача хореографията им беше с послание: “Горди сме, че не сме като вас”.

Футболистите на Диего Симеоне започнаха изключително навито срещата и постигнаха нещо, което никога досега не бяха правили на Реал (Мадрид) в Шампионската лига – да вкарат два гола на “кралете” още до 16-та минута.

Първи започна Саул Нигес, който се разписа с глава след центриране на Коке от ъглов удар. Всичко това стана още в 12-та минута, а след още 4 домакините получиха право да изпълнят дузпа. Фернандо Торес беше изпуснат в наказателното поле на на гостите и беше фаулиран от Рафаел Варан. Антоан Гризман се нагърби с изпълнението и превъзмогна кошмара си от финала в Шампионската лига миналата година като реализира. Кейлор Навас докосна топката, но тя все пак влезе в мрежата – 2:0 за Атлетико.

И “Висенте Калдерон” започна да мечтае…

В 42-та минута обаче Иско уби мечтите на “дюшекчиите”. Карим Бензема направи за смях трима защитници на Атлетико на аутлинията и върна топката към границата на наказателното поле. Тони Кроос стреля без забавяне, но Ян Облак отби. Иско обаче дебнеше пред вратата на Атлетико и отблизо реализира за 1:2. Така Атлетико се нуждаеше от цели 3 гола, за да се класира за финала. Голът на Иско бе и исторически, защото с него Реал Мадрид изравни рекорда на Байерн Мюнхен – гол в 61 поредни мача. Освен това Иско се разписа за първи път в Лигата от 30 мача насам, а в последните 14 двубоя на Реал има общо 12 гола или асистенции.

Голът на Иско беше достатъчен за Реал (Мадрид), който ще защитава трофея си на финала в Кардиф на 3 юни срещу Ювентус.

Снимка: skysports.com