Берое обърна Славия, новаци начело в класирането (ВИДЕО)

Берое започна с победа в Първа професионална лига. В среща от втория кръг старозагорци се наложиха над Славия с 2:1. Мачът се игра на националния стадион „Васил Левски“, защото на „Овча Купел“ няма осветление.

Сердер Сердеров даде преднина за „белите“ още във 2-ата минута, но в 15-ата Александър Василев изравни. Победното попадение за Берое реализира Георги Божилов в 52-ата минута.

Домакините завършиха срещата с 10 души след червен картон на Абуд Омар три минути преди края на редовното време. Берое спечели първите си 3 точки от началото на сезона, докато Славия е на дъното на класирането с нулев актив.

Начело преди последния мач от втория кръг са новаците Дунав и Верея с по 4 точки, като Лудогорец и Берое имат мач по-малко. Тази вечер от 20:00 часа играят Черно море и Монтана, а при победа тимът на Георги Иванов-Гонзо може да стане едноличен лидер с пълен актив от 6 точки.

Снимка: novsport.com