Ботев загуби с 1:2 от Славия в дербито на U19

Славия прекъсна серията на Ботев от 11 поредни победи в Елитната юношеска група до 19 години и спечели с 2:1 гостуването си в Коматево в дербито на 14 кръг. Мачът бе пряк сблъсък за първото място, което обаче остана за „белите“, а реферът Димо Димов не даде дузпа за Ботев за игра с ръка в наказателното поле, като изгони заради протестите Здравко Дерменов.

Възпитаниците на Иван Кочев имаха и блестящ рекорд от 39 отбелязани гола срещу едва 8 допуснати до този момент. Те изостанаха с 4 точки от „белите“, които вече имат 37 точки и голова разлика 38:10.

Иван Кирев направи невероятен пропуск в деветата минута, когато получи топката на празна врата, но уцели защитник. След това и Бастунов бе блокиран от вратаря, останал очи в очи с него, а при следващата възможност отново Бастунов нацели защитник, вместо мрежата.

Малко след почивката гостите нанесоха своя удар чрез Радослав Постолов. След центриране от фаул в 47-ата минута защитата на Ботев не се справи добре и Постолов вкара за 0:1 отблизо.

В 58-ата минута отново Иван Кирев стреля отдалеч, но топката мина над вратата. След бърза контраатака в 62-ата минута Славия удвои резултата. Йордан Попов стреля от 20 метра, топката тупна и вратарят Симеонов не успя да отрази удара.

В 76-ата минута Фабиен Георгиев от „белите“ нацели гредата и не можа да направи резултата класически.

В 86-ата минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар Иван Михайлов направи 1:2 и намали резултата. Последва удар от малък ъгъл на Милко Георгиев в 88-ата минута, но той не доведе до изравняване.

Снимка: botevplovdiv.bg