Ботев обърна Славия в мач с 2 дузпи и 2 червени картона (ВИДЕО)

Ботев (Пловдив) постигна първи успех в шампионата с 3:2 над Славия в мач от третия кръг Първа професионална лига. Играчите на Николай Костов направиха страхотен обрат над футболистите на Александър Тарханов и стигнаха до трите точки в сблъсъка.

Дербито на стадиона в „Коматево“ започна добре за Славия. Сердер Сердеров вкара първия гол в срещата, но капитанът на „канарчетата“ Тодор Неделев изравни в 38-ата минута. Пълният обрат в срещата дойде в началните минути на втората част, а в автор на гола се превърна Жоао Пауло. В 64-ата минута Неделев вкара за 3:1, а крайният резултат оформи Ивайло Димитров.

Първата интересна ситуация дойде в 8-ата минута, когато Сердер Сердеров стреля от въздуха, а топката се разходи по голлинята, но никой от Славия не се възползва от възможността. В 15-ата минута „белите“ поведоха в резултата. Ивайло Димитров центрира перфектно към руския нападател – Сердер Сердеров, който вкара своя втори гол в Първа лига.

В 38-ата минута капитанът на „канарчетата“ Тодор Неделев се възползва от подаване на Иван Стоянов и се разписа за 1:1. Четири минути по-късно Стоянов пробва изстрел, но кълбото премина далеч от целта. Още в 47-ата минута Ботев направи пълен обрат в срещата. Бразилецът Жоао Пауло вкара своето първо попадение в българския футбол.

В 52-ата минута талантливият бранител на „белите“ Димитър Буров бе изгонен от рефера Стефан Апостолов. Той получи два жълти картона в рамките на две минути. Друг младок от състава на „белите“ Георги Йомов, имаше отлична възможност да изравни резултата, но опитът му да прехвърли Георги Георгиев бе неуспешен.

Третият гол в двубоя падна в 64-ата минута, а в негов автор се превърна Тодор Неделев, който се разписа от дузпа в мрежата на рожденика Марио Кирев. В 70-ата минута Кирев получи втори жълт картон, след като изпусна нервите си срещу децата, които връщата топката в игра. По този начин той остави тима с двама човека по-малко.

В 88-ата минута Ивайло Димитров вкара от дузпа в 88-ата минута, а това бе и последната интересна ситуация в днешния двубой.