Ботев победи Нефтохимик с 2:1 и изми срама (ВИДЕО)

Ботев (Пловдив) победи Нефтохимик с 2:1 в мач от петия кръг на Първа професионална лига и по този начин изми срама от загубата с 0:1 от новака Верея, след която паднаха главите на Николай Костов, екипа му и на спортния директор Георги Марков.

Този път, пред погледа на новия спортен директор доц. Михаил Мадански и водени от Николай Киров и Иван Кочев, „канарчетата“ стигнаха до втория си успех в шампионата.

Жоао Пауло откри резултата в 14-ата след отлична асистенция на Тодор Неделев. Капитанът на домакините можеше и да покачи резултата малко по-късно, но свободният му удар бе избит от вратаря на гостите Янко Георгиев.

Костадин Велков изравни за Нефтохимик в 41-ата минута за 1:1 след груба грешка на защитата и на вратаря Георгиев. Все пак Серкан Юсеин донесе победата в 55-ата минута след асистенция на Иван Стоянов. Малко след това Жоао Пауло разтресе напрачната греда, а Стенио и Иван Стоянов пропуснаха сами срещу вратаря.

След тази първа победа с новия си треньор Ботев (Пловдив) се изкачи на седмо място със 7 точки. Нефтохимик остава на 11-о място с 4 точки.