Ботев приема Крумовград, феновете на протест след мача

С два мача днес приключва 18-ият кръг в Първа лига

С два мача в четвъртък приключва 18-ият кръг в Първа лига. От 15:00 часа Славия е домакин на Хебър, а от 17:30 започва двубоят Ботев (Пловдив) – Крумовград.

Славия не успя да се представи достатъчно добре след паузата за националните тимове. Следва да видим дали „белите“ ще се съживят срещу Хебър. Гостите са в много тежко положение. Пазарджиклии са сред най-слабите тимове в целия елит на България засега и дори след идването на Бруно Акрапович нещата не се подобряват значително. Тази визита също няма да е особено лесна. Славия, като цяло, играе добре у дома, дори и с оглед на загубата срещу Крумовград преди десетина дни. Сега момчетата на Златомир Загорчич ще се опитат да си наваксат.

Кръг след кръг Ботев (Пловдив) продължава уверено на второто място, а съвсем скоро предстои и сблъсък с Лудогорец, в който „канарчетата“ могат да заявят шампионски амбиции. Рядко те не печелят през този сезон, като преди дни напълно заслужено взеха градското дерби с Локомотив (1:0). 

Ботев е с пет поредни победи като домакин в Първа лига, в които допусна гол само от Ботев Враца. Крумовград е един от трудните за побеждаване отбори напоследък, като демонстрира добра защита. Така обаче бе и през август, когато „канарчетата“ все пак спечелиха с 1:0.

След мача „жълто-черните“ фенове ще изразят подкрепата си към клубния президент Антон Зингаревич пред стадион „Христо Ботев“.

Пълна програма за 18-ия кръг в Първа лига:

Вторник, 3 декември

ЦСКА 1948 – Септември 2:0

Черно море – Локомотив София 4:0

ЦСКА – Спартак Варна 3:1

Сряда, 4 декември

Берое – Ботев Враца 5:1

Арда – Лудогорец 0:4

Левски – Локомотив Пд 2:1

Четвъртък, 5 декември

15:00, Славия – Хебър

17:30, Ботев Пд – Крумовград

Източник: БГНЕС