Ботев разби Славия с 3:1, втори е в Група „А“ (ВИДЕО)

Ботев (Пловдив) приключи с победа участието си в груповата фаза на плейофите във втората осмица. „Жълто-черните“ се наложиха по категоричен начин с 3:1 над Славия, но остана на второ място в групата, след като Верея спечели гостуването си на Монтана в другия мач и остана на върха в класирането.

Възпитаниците на Николай Киров си осигуриха успеха още през първото полувреме, когато реализираха три безответни гола. Бразилците Фелипе Бризола и Фернандо Виана реализираха хубави попадения още в първия четвърт час, а малко преди почивката Омар Косоко даде класически аванс на своите още преди антракта.

Ботев заигра с настроение още с първия съдийски сигнал и още в 7-ата Антонио Вутов бе близо до красив гол с пета след ниско центриране отляво, но топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

В 9-ата минута Вутов направи още по-майсторско изпълнение с пета, като този път това бе асистенция към Фелипе Бризола, който се възползва и с разстрелващ изстрел отблизо изведе „канарчетата“ напред – 1:0.

В 15-ата минута другият бразилец в състава Фернандо Виана също записа името си сред голмайсторите с хубав шут извън пеналта за 2:0.

Много активния в мача Омар Косоко покачи на 3:0 в 38-ата минута след грешка на вратаря Марио Кирев. Стражът на „белите“ позволи на Виана да му отнеме топката до аутлинията и да намери французина пред наказателното поле, а Косоко показа майсторство и самочувствие и с удар от движение вкара в опразнената врата.

През второто полувреме „жълто-черните“ намалиха оборотите, а с това и опасностите пред вратата на своя противник. В 68-ата минута домакините допуснаха резултатът да бъде намален. След късо изпълнение на корнер бившето „канарче“ Божидар Васев центрира в наказателното поле, където първо Виана, а после и младият Радо Апостолов отклониха последователно топката с глава, това заблуди Георги Георгиев и кълбото се озова в мрежата за крайното 3:1.

По този начин Ботев ще започне фазата на елиминациите в плейофите с домакински мач в понеделник, 15 май. „Жълто-черните“ приключиха на втората позиция в Група „А“, което им отрежда два мача срещу класиралия се на първа позиция в Група „Б“ отбор.

В първия двубой Ботев ще бъде домакин, като срещата е на 15 май от 20:00 часа на „Футболен комплекс Ботев 1912“. Ответният мач е четири дни по-късно – на 20 май, в същия час – 20:00.

Пловдивчани ще научат името на своя съперник в четвъртък вечер, когато ще се изиграят мачовете от другата група. Лидерът Пирин (43 т) гостува на Локо (ГО), а Берое (41 т) е домакин на Нефтохимик.

Вижте и мненията след победата на наставника Николай Киров и на избрания за Играч на мача Виктор Генев.

Снимка: Диема спорт