Ботев се изложи с 0:1 у дома от Верея (ВИДЕО) - DC news

Ботев се изложи с 0:1 у дома от Верея (ВИДЕО)

Ботев (Пловдив) се изложи със загуба 0:1 у дома от Верея в мач от 28-я кръг на Първа лига, Втора осмица, Група „А“. Така старозагорци натрупаха 33 точки във временното класиране в групата, като заемат трета позиция. Отборът на Ботев пък е начело в група „А“ с 38 точки, но не успя да повтори доброто представяне от мача с Монтана в миналия кръг.

Победата е историческа за Верея – това е първи успех на новака в българския футболен елит. Донесе я Перо Еуженио с гол в 16-ата минута след асистенция на бившето „канарче“ Георги Андонов. Той самият уцели гредата сам срещу вратаря Иван Чворович.

Преди това Тодор Неделев получи жълт картон заради симулация, а реферът Станислав Тодоров не свири и дузпа също след акробатично падане на Антонио Вутов в края на полувремето.

След почивката Ботев продължи да доминира и създаде няколко по-опасни ситуации, но домакините така и не успяха да реализират поне изравнителен гол.

Едно от най-добрите полежения за пловдивчани бе в 60-ата минута при удар на Тодор Неделев след комбинация с Балтанов. Неделев обаче прати топката встрани от вратата на Верея. Малко по-късно на два пъти Фернандо Виана бе изведен в удобна позиция, но стреля неточно.

В 72-ата минута Георги Аргилашки успя да отрази с крак удар към него, а четири по-късно Серкан Юсеин опита да намери съотборник в наказателното поле на гостите, но нямаше кой да нанесе решителен удар.

До края и Омар Косоко и Виктор Генев също пропуснаха добри възможности за Ботев и Верея стигна до успеха като гост с 1:0. Логично и голмайсторът Педро Еуженио бе избран за Играч на мача.

Снимка: Диема спорт

Източник: gong.bg