Включиха Цвети в анкетата „Спортист на Пловдив“ след крайния срок

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова по изключение бе включена в анкетата „Спортист на Пловдив“ след крайния срок, съобщиха от Община Пловдив. От клуба на Пиронкова бяха изтървали сроковете, но в крайна сметка предоставиха документ от Българската федерация по тенис, че ТК „Пиронкови“ е редовен член на федерацията.

Цвети направи чудесно представяне на Откритото първенство на Франция и за първи път в кариерата си достигна до четвъртфиналите там. По пътя си до този етап на „Ролан Гарос“ тя направи отличен мач срещу Ангешка Радванска и я победи с 2:6, 6:3, 6:3.

В анкетата не участват Спортист №1 на България Габриела Петрова, която тази година нямаше постижения, претърпя и допинг скандал, в който накрая бе оправдана, но това й попречи да се представи добре на Олимпиадата в Рио.

Европейската шампионка по бокс Станимира Петрова също не е сред номинираните, защото вече се състезава от името на Локомотив (Сф), а не за клуба на Александър Христов.

Двама европейски шампиони по бойни изкуства личат сред 25-те номинирани в 14 вида спорт, като и двамата вече са ставали Спортист на Пловдив – Александър Команов от СК „Ронин“ и Валери Димитров от АСКК „Тракия“.

Младият кануист Ангел Кодинов, който представяше Пловдив и България на Олимпиадата в Рио, също е сред номинираните, както и миналогодишната носителка на престижната награда Станилия Стаменова.

Ето всички номинирани: 

Ана-Мария Стоилова СК „Аеробика-АМД“ Аеробика

Антонио Папазов СК „Аеробика-АМД“ Аеробика

Ангел Карадинев „Модел клуб-Пловдив“ Авиомоделизъм

Джесика Иванова СКВТ „Марица“ Вдигане на тежести

Георги Шиков СКВТ „Марица“ Вдигане на тежести

Кристиан Василев СК „Хеброс-Гребане“ Гребане

Неделчо Василев СК „Хеброс – гребане“ Гребане

Янислав Герчев СК „Арена спорт“ Джудо

Станилия Стаменова СККК „Тракия“ Кану-каяк

Ангел Кодинов СККК „Чипилски“ Кану-каяк

Цветана Пиронкова ТК „Пиронкови“

Александър Команов СК „Ронин“ Карате Киокушин-кан

Иван Команов СК „Ронин“ Карате Киокушин-кан

Валери Димитров АСКК „Тракия“ Карате Шинкиокушин

Георги Лотаров АСКК „Тракия“ Карате Киокушин

Васил Вангелов АСКК „Тракия“ Карате Шинкиокушин

Иванка Делева АСКК „Тракия“ Карате Шинкиокушин

Георги Цонов СКЛА „Ботев“ Лека атлетика

Нина Рангелова ПК „Спринт“ Плуване

Антон Ризов АСК „Тракия“ Спортна стрелба

Иван Пановски СК „Тракия спорт“ Сумо

Димитър Рангелов СК „Тракия спорт“ Сумо

Мариета Райкова АСТК „Тракия“ Таекуон-до ITF

Петър Михайлович АСТК „Тракия“ Таекуон-до ITF

Димитър Кузманов ТК „Локомотив“ Тенис

Подобни статии

Top