Ще бъде предимно слънчево.
Сутринта на места главно в Дунавската равнина ще има мъгла или ниска облачност. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад, който вечерта в Северна България ще се усили. Максималните температури ще са между 0° и 5°, в София – около 1°.
В Пловдив и Асеновград ще бъде предимно слънчево време. Минимални температури сутринта от -5 до -3 градуса. Максималните слабо ще се повишат и ще са около + 5 градуса.
Атмосферното налягане ще се понижава и след обяд ще се доближи до средното за месеца.
Над планините
ще е предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад, който вечерта ще се усили. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 1°, на 2000 метра – около минус 5°.
По Черноморието
ще е предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще са между 3° и 6°. Температурата на морската вода е 8°-9°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 56 мин. и залязва в 17 ч. и 13 мин. Продължителността на деня е 9 ч. и 17 мин.
Луната в София изгрява в 8 ч. 18 мин. и залязва в 16 ч. и 54 мин. Фаза на луната: новолуние.