Връчват наградите „Пловдив“

Наградите „Пловдив“ ще бъдат връчени на официална церемония тази вечер в Дом на културата „Борис Христов“. Началото на церемонията е в 18.00 ч.

Осем специализирани комисии разгледаха номинациите в разделите: „Художествена литература“, „Художествен превод“, „Журналистика“, „Архитектура“, „Музика“, „Театър“, „Изобразително изкуство“, „Аудио визуални изкуства, фотография  и операторско майсторство“. Предложенията в разделите „Произведение на изкуството, предназначено за деца” и „Културно наследство и съхраняване на паметта“ се разглеждат от всички комисии.

Вижте и списъка с номинациите:

Раздел „Архитектура“

1. „Архитектурно бюро „АТЕХ“ЕООД – за Две жилищни сгради в УПИ ХIX-113 и УПИ XII-518, кв. 413 по плана на „Русин махала“, бул. „6-ти септември“, гр.Пловдив
2. АРКОНТ-А“ООД – Водещи проектанти: Стефан Спасов Стефанов и Радка Василева Стефанова – за „Търговски дом и археология“ В УПИ VII-магазин, кв.50-нов, 2-стар по плана на Централна градска част, гр.Пловдив
3. Архитектурно дизайнерско студио ЕООД – Предприятие за производство на сензори на „Сенсата  технолоджис“ в УПИ 079048, масив 79, по плана на село Царацово, община Марица

Раздел „Аудио визуални изкуства, фотография и операторско майсторство“

1. Виолин Иванов Палейков и Нончо Иванов Нончев за Документалните филми: „OPERA OPEN”, БЪЛГАРСКА ТРИЛОГИЯ“, „ТЕАТЪР – БЕЗКРАЯ“
2. Виктор Цонев – Открита изложба „Лицата на Капана“

Раздел „Журналистика“

1. Руслан Йорданов – Ел. информационна платформа www.PlovdivTime.com – Разни разкази“
2. Владислав Севов – За разследващите авторски предавания от поредицата на БНТ2 „АБСУРДИТЕ“, които осветяват съдбата на тютюневите складове, част от груповия паметник на културата, т.нар. „Тютюнев град“
3. Светозар Гледачев – Няколко десетки статии-анализи във вестниците „Марица“ и „Стандарт“.

Раздел „Изобразително изкуство“

1. Недко Итинов – Юбилейна изложба живопис
2. Атанас Любенов Хранов – Изложба –живопис и скулптора „Дневниците на Балтазар“
3. Димитър Любенов Воденичаров и Васил Анастасов Маргаритов – Съвместна изложба акварел и скулптура

Раздел „Музика“

1. Евгения Ралчева – За ролята Сестра Анджелика в операта „Сестра Анджелика“ от Пучини, премиерна продукция на Държавна опера – Пловдив
2. Константин Добройков – Музикален ръководител на проекта и диригент на „Исус Христос Суперзвезда“ на Античен театър, гр. Пловдив
3. Ивайло Михайлов – Дебют в ролята на Хофман- „Хофманови разкази“ от  Офенбах

Раздел „Театър“

1. Държавен куклен театър – Пловдив – за „Дама Пика“

Раздел „Художествен превод“

1. Анета Ташева – Роман, превод от френски: „Напълно побъркан“ от Жил Льогардиние
2. Емилия Владимирова Драганова-Сивкова – „Искрица живот“ Ерих Мария Ремарк

Раздел „Литература“

1. Божана  Георгиева Апостолова-Пейкова – „ЗА ТЕБ“ – стихосбирка
2. Недялко Славов Славов – Роман „Камбаната“
3. Александър  Илиев Секулов – „Море на живите“

Раздел „Културно наследство и съхраняване на паметта“

1. Андрей  Аврамов Андреев – Възрожденският Пловдив и музиката
2. Димитър Райчев – „Пловдивски справочник“
3. Елена Димитрова Кривошиева – Къща „Клианти“

Раздел „Произведение на изкуството, предназначено за деца“

1. Хор на пловдивските момчета „Стефка  Благоева“ – Празничен концерт 40 години Хор на пловдивските момчета „Стефка  Благоева“
2. Балетно студио „Буратино“ – Балетен спектакъл „Защо пък не?“ по музика на Дж. Корнели и Дж. Гершуин
3. Държавна опера-Пловдив – Мюзикъл за деца „Магьосникът от Оз“ от Л. Франк Баум,  музика Харолд Арелън и Е. Харбърг

Подобни статии

Top