Работници на „Атаро Клима“ в момента разполагат техника в залата на Колодрума. Очаква се в понеделник да се подновят официално същинските дейности по довършването на съоръжението, обяви кметът Иван Тотев.
Най-напред ще се започне с работа по климатичната инсталация, обясни Тотев. Предстои да се пуснат въздуховоди из цялото съоръжение, като това е с цел подобряване на отоплението и вентилацията.
По думите на градоначалника вече се водят преговори за отпускане на поне 8 милиона лева на ниво републикански бюджет за довършване на залата през следващата година. Кметът вече е възложил и да се заснеме пространството около залата, за да може паркингът да се разшири в посока откъм бул. „Найчо Цанов“. Средствата за това ще бъдат заделени от бюджета на община Пловдив.