Гришо излиза в Мадрид днес в 13:00 часа

Новата седмица означава и нови надежди за добро представяне от най-добрия български тенисист Григор Димитров. До този момент световният №12 разочарова с представянето си на червено като допусна ранни загуби в Маракеш и Монте Карло, и е в серия от четири поредни поражения.

В края на миналата седмица обаче Григор зарадва своите фенове със спечелването на демонстративния тайбрек турнир в испанската столица, демонстрирайки, че сякаш се завръща към добрата форма от началото на сезона.

В Мадрид обаче няма да е никак лесно за Димитров, защото още първият му мач е много труден. Негов съперник ще бъде опитният германец Филип Колшрайбер, който се чувства много комфортно на клей. Към момента Колшрайбер е №37 в ранглистата, а любопитен факт е, че до този момент двамата никога не са играли помежду си.

С двубоя между двамата се открива програмата на корт „Аранча Санчес Викарио“ в понеделник. Двубоят е от 13:00 часа.

До този момент през сезона на клей Колшрайбер има един финал – в Маракеш, където загуби от Борна Чорич със 7:5, 6:7(3), 5:7. След това отпадна рано в Барселона (от Хьон Чунг – 3:6, 4:6 в първи кръг) и в Мюнхен (от Орасио Себайос – 6:7, 4:6 във втори кръг).

При победа над 33-годишния баварец, във втори кръг Григор би срещнал Роберто Баутиста Агут или Иво Карлович. Ако погледнем по-напред в схемата, най-високо поставеният тенисист за съперник в трети кръг е осмият Доминик Тийм. Всичко това пък е в най-горната четвъртина, където на четвъртфинал най-вероятният противник е Анди Мъри.

Снимка: Туитър