Гришо и Вавринка с драматична победа и на двойки (ВИДЕО)

Григор Димитров продължава във втория кръг на турнира „Rogers Cup“ в Торонто и на двойки, след като по-рано снощи отстрани трудно японеца Юичи Сугита. Гришо и партньорът му на двойки Стан Вавринка победиха Доминик Тийм и Лука Пуи с 4:6, 7:6(2), 12:10.

Отборът на българина не започна никак добре мача и след по-малко от половин час вече бе загубил първия сет, благодарение на пробив, който опонентите им материализираха в деветия гейм на първата част.

След почивката се стигна до тайбрек, след като и двете страни записаха по брейк. Там Стан и Гришо съумяха да изравнят резултата в мача и да го вкарат в решителен трети сет, който се оказа и много драматичен.

Българинът и швейцарецът все пак положиха максимални усилия и бяха пределно концентрирани в най-ключовите моменти и заслужено обърнаха двубоя и триумфираха в срещата след 12:10 гейма.

Вече е ясен и съперникът на Димитров във втория кръг на сингъл. Това е младата надежда на домакините Денис Шаповалов. Той победи със 7:6(2), 3:6, 6:3 Ник Кириос (Австралия).

Снимка: youtube