Гришо преодоля Соуса и е на осминафинал срещу Мъри (ВИДЕО) - DC news

Гришо преодоля Соуса и е на осминафинал срещу Мъри (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за осминафинал на US Open, след като победи португалеца Жоао Соуса  със 6:4, 6:1, 3:6, 6:2. По този начин за втори път в кариерата си българинът достига до втората седмица в Ню Йорк. Първият път бе преди 2 години, когато на осминафинал бе спрян от Гаел Монфис.

Мачът продължи 2 часа и 41 минути, а Григор си върна за загубата от португалеца в Ню Йорк през 2013 година.

Следващият съперник на Гришо е двукратният олимпийски шампион Анди Мъри, който преодоля Паоло Лоренци със 7:6(4), 5:7, 6:2, 6:3. Двубоят ще бъде в понеделник, по всяка вероятност на централния корт „Артър Аш стейдиъм“, който е най-голямата тенис арена в света. Двамата се познават отлично, като това ще бъде техен дуел №10. До момента Мъри води с 6:3 победи.

От началото на сезона те имат един мач – в Маями, отново на твърди кортове, където победител излезе българинът – 6:7 (1), 6:4, 6:3.

Любопитен е фактът, че от тези 9 изиграни двубоя до момента, 6 са били в турнири от Шлема или „Мастърс 1000“ сериите. И още един любопитен факт – само един двубой е бил на настилка, различна от твърдите кортове – на Уимбълдън през 2014-а, където Григор печели на четвъртфиналите.