Гришо с разочароващо отпадане в Маракеш (ВИДЕО) - DC news

Гришо с разочароващо отпадане в Маракеш (ВИДЕО)

Григор Димитров отпадна още в първия си мач на турнира в Маракеш, като в мач от втория кръг поставеният под №1 в основната схема загуби от испанския ветеран Томи Робредо с 4:6, 6:1, 1:6 за 109 минути. Това бе трето поражение за българина от 34-годишния испанец, който продължава да бъде един от специалистите на червени кортове.

Така Гришо напусна рано турнира Gran Prix Hassan II с награден фонд  540 310 евро.

В първия сет шампионът от 2013 година Робредо постигна пробив в седмия гейм и запази аванси си до края, за да поведе в резултата след 6:4.

Втората част беше съвсем различна и в нея хасковлията спечели подаването на своя противник във втория и в шестия гейм, изравнявайки след 6:1.

Третият сет започна слабо за Димитров, той допусна пробиви във втория и в шестия гейм и регистрира поражение с 1:6.

Българският тенисист спечели 20 точки за световната ранглиста и 8230 долара от наградния фонд на турнира. Следващият турнир, в който Гришо ще участва, е Мастърса в Монте Карло.