Левски победи с 1:0 Дунав като гост (ВИДЕО)

Левски победи с 1:0 при гостуването си на Дунав (Русе) в мач от осмия кръг на първата шестица. Попадението за „сините“ бе дело на Божидар Краев, който се разписа в 74-ата минута пред 10 хиляди зрители на градския стадион в Русе.

Развръзката в срещата настъпи малко повече от четвърт час преди края. Тогава Божидар Краев отбеляза единственото попадение в двубоя след добавка, последвала след негов засечен удар от центриране.

Преди това „сините“ също можеха да поведат, ако Огнянов бе подал на младия Атанас Кабов, вместо сам да бие неточно. Кабов влезе на мястото на Франсис Нар в 72-ата минутау а в следващата се озова сам на задната греда при акцията на Антон Огнянов, който обаче предпочете сам да стреля. Като цяло гостите направиха куп пропуски и може да съжаляват, че не победиха с по-изразителен резултат.

Левски е на третото място с 62 точки на 2 зад ЦСКА-София, на когото гостува в дербито на следващия кръг. Дунав има 49 точки, но отстъпи четвъртото място на Локомотив (Пловдив) също с 49, но с по-добри показатели в директните двубои.

Снимка: levski.bg