Левски с издънка още на старта, Черно море би с 3:1 Пирин (ВИДЕО)

Левски в четвърти пореден сезон започва без победа в родния шампионат по футбол. Тимът на Люпко Петрович направи фалстарт на „Герена“, завършвайки 0:0 срещу Монтана. Лошата новина за „сините“ обаче не бе само нулевото равенство и неубедителната игра, а и фактът че перуанското ново попълнение Хеан Деса се контузи тежко, като най-вероятно ще пропусне голяма част от сезона. Той влезе през второто полувреме на мястото на Аниете, но бързо се контузи и напусна със сълзи на очи.

Най-сериозното положение за Монтана изпусна Сергей Георгиев, останал очи в очи с Йоргачевич, а за Левски добри положения пропиляха Аниете, Нар, Станислав Иванов и Адениджи.

В същото време Георги Иванов-Гонзо започна с победа начело на Черно море. Варненци обърнаха с 3:1 като гости Пирин. В основата на обрата бе неостаряващия капитан Георги Илиев. Опитният халф вкара два гола и даде асистенция, след като домакините поведоха чрез Златинов в 26-ата минута.

Илиев изравни от дузпа в 38-ата, след това асистира на Кузма за 1:2 и отново сам закова крайното 1:3 в 69-ата минута.

Снимка: sportal.bg