Ливърпул направи 1:1 с Челси, „сините“ пропуснаха дузпа (ВИДЕО)

Ливърпул запази шансовете си за титла във Висшата лига, като остана на 10 точки зад лидера Челси след равенство 1:1 между двата тима на „Анфийлд” в мач от 23-ия кръг. Гостите поведоха с гол на бразилеца Давид Луис в 25-ата минута. Холандският национал Жоржиньо изравни в 58-ата минута, а Диего Коща пропусна дузпа в 77-ата.

Така Ливърпул сложи край на серията от 3 поредни загуби във всички турнири, но остава без победа във Висшата лига през 2017 година. Челси записа равенство след четири поредни победи, като е лидер с 9 точки пред Тотнъм и Арсенал и с 10 пред Ливърпул.

Изненадата поднесе Арсенал, който прекъсна серията си от четири победи и загуби у дома от Уотфорд с 1:2. Арсенал остана с 47 точки, колкото събра и градският им съперник Тотнъм след равенство 0:0 със Съндърланд, но е с по-добра голова разлика.

Гостите отбелязаха двата гола за по-малко от пет минути още в началото на двубоя, пред повече от 60 000 зрители на „Емирейтс“. Йонес Кабул в 10-ата и Трой Дийни в 13-ата минута дадоха аванс на Уотфорд, а Алекс Айоби вкара за „артилеристите“ в 58-ата минута.

Резултатите: Борнемут – Кристъл Палас 0:2, Арсенал – Уотфорд 1:2, Бърнли – Лестър 1:0, Мидълзбро – Уест Бромич 1:1, Съндърланд – Тотнъм 0:0, Суонзи – Саутхемптън 2:1, Ливърпул – Челси (1:1), Днес: Уест Хем – Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед – Хъл Сити, Стоук Сити – Евертън

Снимка: satelliteghana.com