Локо направи 2:2 срещу Левски (ВИДЕО)

Локомотив (Пловдив) и Левски направиха зрелищно равенство 2:2 на „Лаута“ в мач от втория кръг на Първа професионална лига. Веселин Марчев даде аванс на домакините още в 3-ата минута, но Франсис Нар в 12-ата и Бабатунде Адениджи в 13-ата донесоха пълен обрат в рамките на секунди.

Попадението на Адениджи дойде след грешка на вратаря Илко Пиргов, който започна титуляр за Локомотив, а брат му Димитър също бе в стартовия състав на Левски, въпреки смъртта на баща им. Мачът започна именно с минута мълчание в негова памет и в памет на починалия от инфаркт шампион с „черно-белите“ Траян Дянков.

Влезлият като смяна Димо Бакалов изработи дузпа за „смърфовете“ в 65-ата минута, която бе реализирана от Мартин Камбуров за 2:2. Капитанът на домакините дори пропусна да донесе втора поредна победа с 3:2 над „сините“, като удари гредата в 85-ата минута от няколко метра. Антонио Аниете пък уцели гредата за гостите в 12-ата минута, а Димитър Везалов за Локо в 21-ата минута.

Така двата тима имат по две точки, след като завършиха наравно и на старта – столичани срещу Монтана на „Герена“, а „черно-белите“ в Бургас срещу Ботев (Пловдив).

Снимка: sportal.bg