Локо на четвъртото място след трета поредна победа (ВИДЕО)

Локомотив (Пловдив) излезе на четвъртото място във временното класиране след 2:0 срещу Монтана в 16 кръг на Първа професионална лига. Това е трета поредна победа на „черно-белите“ под ръководството на Едуард Ераносян след 2:0 над Ботев и 2:1 на „Герена“ срещу Левски.

Както и срещу „сините“, и срещу Монтана се разписаха Веселин Марчев и капитанът Мартин Камбуров.

В 28-ата минута Дани Кики от ъглов удар много умело насочи топката към далечната греда. Там Веселин Марчев спечели единоборството във въздуха и от 6-7 метра с глава прониза долния десен ъгъл за 1:0.

Мартин Камбуров бе точен за 2:0 в 83-ата минута, като преди това направи по един голям пропуск и в двете полувремена за домакините. Голмайсторът направи страхотно двойно подаване с намиращия се на точката на дузпата Димо Бакалов и излезе очи в очи с Христо Иванов за трети път в мача. Този път прошка нямаше и с мощен удар под гредата капитанът удвои преднината на „смърфовете“.

Това е 10-ти гол за Камбуров от началото на сезона и общо 183-ти с екипа на „черно-белите“, само с 2 гола по-малко от легендата Христо Бонев.

Локомотив заема четвъртото място с актив от 26 точки, с една повече от Дунав и ЦСКА, които имат мач по-малко, и с 2 зад Черно море, който днес направи 1:1 срещу Локомотив (ГО).

Снимка: sportal.bg