Локо (Сф) измъкна 0:0 като гост на Лудогорец

Шампионите удариха 2 греди и направиха куп пропуски

Лудогорец допусна първа грешка през сезона в Първа лига – реми с Локомотив (София) и то на „Хювефарма Арена“. Резултатът е исторически за столичаните, които досега бяха загубили всички свои гостувания в Разград. 

Шансовете в срещата логично бяха създадени до голяма степен от 14-кратните шампиони. Така се стигна и до две греди след почивката. Първо Ерик Биле нацели левия страничен стълб след час игра, а в 80-тата минута Ерик Маркус пробва късмета си от дистанция. 

По този начин Локомотив (София) изненадващо продължи серията си без загуба в Първа лига от средата на април насам. В следващия кръг възпитаниците на Генчев посрещат Спартак (Варна) у дома, а Лудогорец ще гостува на Берое. 

Източник: БГНЕС