Лудогорец победи Арда с 2:0, гостите удариха 2 греди (ВИДЕО)

Шампионите вече са с 11 точки повече от втория Черно море

Лудогорец удари с 2:0 Арда, записвайки 12-а поредна победа в елита. Така шампионите дръпнаха с 11 точки пред втория Черно море.

Първите две ситуации бяха за Арда, като гредата спря Борислав Цонев и Станислав Иванов. После Лудогорец натисна. Първо Текпетей пропусна, но в 32-ата минута нямаше какво да спаси гостите. Руан даде чудесен пас към Рик, който центрира за Дуа и той е глава не остави шансове на Господинов за 1:0.

10 минути след това Лудогорец стигна до второ попадение. Текпетей изпълни бързо тъч, намирайки Пьотровски, който надигра Котев и с хубав удар направи 2:0.

В 53-ата минута Арда остана с човек по-малко. Резервата Христо Митев получи директен червен картон за това, че спря излизащия сам срещу вратаря Текпетей. Последва нов удар към вратата на гостите, но пропуск направи Дуа. После пък Анатоли Господинов спря Сон, който проби отляво.

Пропуските продължиха, като такива направиха Рик и Нареси. Въпреки това Лудогорец взе своето без особено напрежение.

Източник: БТА, ПФК Лудогорец

Мачове от 29-ия кръг в Първа лига:

Лудогорец - Арда Кърджали - 2:0 (2:0)
голмайстори: 1:0 Квадво Дуа 30, 2:0 Якуб Пьотровски 42
червен картон: Христо Мотев (Арда) 52'

ЦСКА 1948 - Локомотив София - 2:1 (1:1)
голмайстори: 0:1 Димитър Митков 12, 1:1 Радослав Кирилов 29, 2:1 Радослав Кирилов 53

от неделя:
Етър - Крумовград 0:0

Берое - Локомотив Пловдив 2:2 (1:1)
голмайстори: 1:0 Себастиан Вия 16-дузпа, 1:1 Димитър Илиев 32-дузпа, 2:1 Вини Трибуле 47, 2:2 Ангел Лясков 50

от събота:
Славия - Хебър 3:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Иван Минчев 10, 2:0 Мартин Георгиев 60, 2:1 Олексий Збун 65, 3:1 Мартин Сораков 75

Черно море - Левски 3:1 (1:0)
голмайстори: 1:1 Исмаил Иса 40, 1:1 Рикардиньо 51, 2:1 Андреас-Кристиан Калкан 67, 3:1 Атанас Илиев 81

от петък:
Ботев Пловдив - Ботев Враца 2:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Дилан Мертенс 39, 2:0 Антонио Перера 63

ЦСКА-София - Пирин Благоевград 1:2 (1:1)
голмайстори: 0:1 Виталийс Ягодинскис 14, 1:1 Фернандо Каранга 25, 1:2 Иван Тасев 79