Лудогорец удържа 0:0 с Базел и е на крачка от Лига Европа (ВИДЕО)

Лудогорец и Базел завършиха 0:0 в мач от петия кръг на груповата фаза в Шампионската лига, което бе достатъчно на „орлите“ да изместят швейцарския шампион от третото място в групата, даващо право на участие в Лига Европа през пролетта. Двата отбора са с по две точки кръг преди края, но българският шампион е с по-добри показатели от преките двубои.

В последните си срещи Лудогорец ще гостува на ПСЖ, а Базел приема Арсенал. Мачовете ще са решаващи и за четирите тима, тъй като днес англичаните и французите завършиха 2:2 в Лондон и така победителят в групата ще се реши именно в последния кръг.

На националния стадион „Васил Левски“ българският шампион не създаде нито едно голово положение, докато вратарят Владо Стоянов се намеси решително няколко пъти. Особено героично бе спасяването му в 76-ата минута, когато Елионуси излезе сам срещу него, но Стоянов отрази с котешки рефлекс с една ръка.

В Лондон с гол на Единсон Кавани в 18-ата минута Пари Сен Жермен поведе в резултата. В първата минута на добавеното време на първата част Оливие Жиру възстанови равенството от дузпа. В 60-ата минута Марко Верати си вкара автогол за 2:1 за Арсенал. Крайното 2:2 оформи в 77-ата минута Алекс Айоби, който също си вкара автогол.

Снимка: sportal.bg