Марица загуби от Розова долина в равностоен мач

Марица загуби с 1:0 при гостуването си на Розова долина в Казанлък в дербито от 5-ти кръг в Трета лига – Югоизточна група. Срещата се изигра на стадион „Севтополис“ в града на розите и предложи на зрителите оспорван двубой с доста борна в средата на терена, но с малко положения пред двете врати.

Първата част бе равностойна, като Марица имаше възможност на три пъти да открие резултата, но Венцислав Гюзелев и Николай Павлов нямаха шанс да го направят. Домакините също пропуснаха малкото изгодни за гол ситуации пред Илия Николов.

През второто полувреме домакините имаха по-чистите положения, макар да бяха малко на брой. Емил Рачев в 64-та минута успя да открие резултата. Той се възползва от разбъркване в наказателното поле на “жълто-сините” и със силен и точен удар отбеляза единственото попадение в мача. До края на срещата двата отбора имаха малко шансове да променят резултата и срещата завърши с успех за домакините.

Отборът на Розова долина има пълен актив от 12 точки от 4 мача, като подобно на Марица са с мач по-малко, заемайки втората позиция. Водач в класирането е Карнобат с 15 точки, но от 5 мача. Марица (с мач по-малко) заема 10-та позиция в класирането с 6 точки.

В следващия 6-ти кръг тимът на Марица приема на своя стадион в квартал “Кършияка” отборът на Гигант (Съединение), който в събота надигра Евроколеж като домакин с 3:1.

Марица: Илия Николов, Алил Кардашев, Мирослав Пушкаров, Пламен Табаков, Петьо Димитров, Красимир Иванов, Борислав Караматев, Георги Арабаджиев (Георги Георгиев), Венцислав Гюзелев (Борислав Никифоров), Даниел Спасов (Димитър Юруков), Николай Павлов

Розова долина: Цветан Тодоров, Николай Цонков, Петко Георгиев, Димитър Вакавлиев, Диан Димов, Иван Цанков (Атанас Апостолов), Емил Рачев, Ахмед Фаиков, Владислав Калайджиев (Милен Христов), Григор Георгиев, (Камен Петков), Кристиан Петров.

Останалите резултати от кръга: Загорец – Асеновец 1:1, Елхово – Миньор (Раднево) 4:0, Арда – Борислав (Първомай) 2:2, Гигант (Съединение) – Евроколеж 3:1, Атлетик (Куклен) – Раковски 3:4, Свиленград – Любимец 2:1, ОФК Карнобат – Ураган (Бояджик) 3:1, Димитровград – Верея 2 – днес

Снимка: ПФК Марица Пловдив 1921