Марица започна сезона със загуба от Верея-2

Отборът на Марица (Пловдив) стартира новия сезон със загуба, след като допусна обрат в последните 30 минути при гостуването си на Верея-2 в Стара Загора. “Жълто-сините” водеха до 62-та минута с 0:2, но в крайна сметка загубиха срещата от 1-ви кръг в Трета лига – Югоизточна група с 3:2.

Срещата започна добре за “жълто-сините” и още в 6-та минута Венцислав Гюзелев откри резултата, след като излезе сам срещу вратаря на старозагорци и реализира за 0:1. Последваха силни минути за пловдивчани и в 20-та минута отново Гюзелев удвои при подобна ситуация, след пас на Борислав Караматев. Малко по-късно Гюзелев се откъсна за трети път и реализира, но голът беше отменен от рефера Ахмед Ахмед поради засада, въпреки че такава нямаше. Така полувремето завърши с комфортна преднина от 0:2 за маричани.

Втората част започна с надмощие на Марица, като домакините така и не показаха нищо интересно в минутите до тук. Те разчитаха на редки контраатаки и центрирания. Точно при едно центриране в 60-та минута, с голяма доза случайност, домакините като на шега върнаха един гол. Центрирането засече Георги Арабаджиев с глава, който в опита си да избие без умисъл отбеляза в собствената си врата. Голът даде сериозен импулс в играта на домакините, които се втурнаха в предни позиции. В 62-та минута ново центриране в наказателното поле донесе неприятности за пловдивчани. Футболист на домакините засече с глава, но Илия Николов изби. При добавката обаче нямаше шанс и резултатът бе изравнен. Тимът на Марица не спря да търси победата и в 70-та минута Николай Павлов имаше шанс да даде отново преднина на “жълто-сините”, но нацели гредата на заралии. В 75-та минута при поредното центриране към наказателното поле на маричани топката се отби от ръката на Мирослав Пушкаров и Ахмед Ахмед не се поколеба да отсъди дузпа, която бе успешно реализирана за 3:2. До края нови попадения не бяха отбелязани и домакините се поздравиха успех, на който дълго се радваха.

Шокиращото развитие на срещата бе причина за минорно настроение в отбора на Марица след края на двубоя. Той бе белязан от голяма доза малшанс, няколко грешки в защита и пропуски в решителни моменти, довели в крайна сметка до обрат и загуба за пловдивчани.

Във втория кръг, тази събота, Марица приема тима на Загорец (Нова Загора) на стадиона в квартал “Кършияка”. Срещата ще започне в 18 часа.

Марица: Илия Николов, Алил Кардашев, Пламен Табаков, Мирослав Пушкаров, Петьо Димитров, Борислав Караматев, Георги Арабаджиев (Георги Георгиев), Красимир Иванов – капитан, Борислав Никифоров (Николай Павлов), Венцислав Гюзелев, Димитър Юруков (Даниел Спасов).

Всички резултати от 1 кръг: Борислав (Първомай) – Асеновец 1:0, Загорец – Евроколеж 1:1, Димитровград – Раковски 1:2, Розова долина – Ураган (Бояджик) 2:0, Гигант (Съединение) – Миньор (Раднево) 1:2, Атлетик (Куклен) – Елхово 2:0, Свиленград – ОФК Карнобат 0:2.

Снимка: ПФК Марица Пловдив 1921