Марица победи с 2:0 като гост Евроколеж се изкачи на второто място

Отборът на Марица постигна нова победа, след като надигра с 2:0 домакините от Евроколеж в мач от 15-ти кръг от първенството на Трета лига – Югоизточна зона. Срещата се игра в съботния следобед на спортната база в село Оризари пред около 200 зрители, повечето от които фенове на „жълто-сините“.

В 30-та минута, след комбинация между Борислав Караматев и Венцислав Гюзелев, топката получи Димитър Юруков в коридор, вратарят на домакините излезе за да улови, но бе изпреварен от Юруков, който я чукна покрай него и спокойно вкара за 0:1. В 42-та минута Борислав Караматев удвои резултата с красив гол. Той отбеляза със силен удар от воле от около 25 метра.

Домакините рядко достигаха до удар към вратата на Илия Николов, въпреки че в определени моменти се опитаха да организират натиск. В 71-та минута Тодор Тимонов стреля много опасно от около 20 метра, но Илия Николов реагира много добре и изби топката, предотвратявайки попадение. Малко по-късно, след намеса на Николов домакините имаха претенции за дузпа, но реферът Даниел Краевски показа, че нарушение не е имало. Футболистите на Марица имаха ситуации за гол и през втората част, но резултатът до края на мача остана непроменен – 0:2.

Така Марица постигна поредна победа през есенния полусезон, като в последните 6 мача тимът е отбелязал 28 гола и не е допуснал нито един. След изиграването на срещите от 15-ти кръг Марица заема втора позиция с 33 точки и е само на точка зад лидера Загорец. Розова долина и ОФК Карнобат са 3-ти и 4-ти с по 31 точки.

В следващия 16-ти кръг Марица отново гостува и отново на отбор от региона – Асеновец. Двубоят ще се играе на 19-ти ноември, от 14:30 часа, на тежкия терена на стадион “Шипка” в Асеновград.

Снимки: ПФК Марица Пловдив 1921