Марица разгроми с 5:0 Раковски, Евроколеж победи с 3:1 в Асеновград

Марица изигра един от най-добрите си мачове през есенния полусезон и разби с 5:0 гостуващия тим на Раковски 2011 в мач от 14-ти кръг от първенството на Трета лига – Югоизточна група. Срещата, както и всички останали с изключение на една от този кръг, се игра в петък заради провеждащите се през уикенда президентски избори. Двубоят на стадион “Марица” бе решен рано, а домакините бяха пълни господари на терена. “Жълто-сините” играха бърз, комбинативен футбол, създадоха много положения пред вратата на гостите и заслужено спечелиха изразителна победа.

Още във 2-та минута Димитър Юруков се устреми по десния фланг, залъга защитник на гостите и подаде на Николай Павлов, за когото не беше проблем да изведе “Марица” напред в резултата. Само минута по-късно, веднага след изпълнението на началния удар, “жълто-сините” организираха нова опасна атака. В нейната основа стоеше Борислав Караматев, а след несръчни действия на вратаря Здравко Чавдаров, Асен Самуилов си отбеляза автогол – 2:0. В 6-та минута хубав удар на Венцислав Гюзелев едва не доведе до нов гол във вратата на Здравко Чавдаров. В 16-та шут на Петьо Димитров от пряк свободен удар бе спасен от Чавдаров. В 20-та минута Венцислав Гюзелев направи резултата класически. Той получи топката и след като залъга Чавдаров отбеляза в опразнената врата.

Иван Гендов от гостите стреля в 24-та минута, но стража на маричани Илия Николов се намеси авторитетно. След едно меле в наказателното поле на гостите, последователно Венцислав Гюзелев и Николай Павлов имаха възможност да отбележат, но гредата се оказа помощник на Здравко Чавдаров. В 31-та минута Алил Кардашев стреля опасно, но отново Чавдаров, който е юноша на Марица, спаси вратата си. В 37-та минута, капитана на гостите Сашко Лачев стреля покрай вратата на маричани. В 42-та минута, след много красива комбинация, Борислав Караматев стреля, но топката профича покрай вратата на Раковски 2011.

През втората част не настъпиха промени в игрови план. Марица редеше атака след атака, а гостите се опитваха на свой ред на организират нещо опасно в близост до Илия Николов, но това рядко им се отдаваше. В 46-та минута, хубава комбинация между Венцислав Гюзелев и Димитър Юруков завърши с опасен удар покрай вратата на Чавдаров. В 51-та силен удар на Борислав Караматев разтресе гредата на вратата на “кръстоносците”.

В 57-та минута Даниел Спасов покачи на 4:0, след изпълнение на корнер. Защитниците в черни екипи “забравиха” Спасов зад вратаря Чавдаров и младия състезател на Марица отбеляза необезпокояван. В 70-та минута Чавдаров улови удар на Борислав Караматев от дъгата пред наказателното поле. Асен Самуилов пък остави Раковски 2011 с човек по-малко, след като получи втори жълт картон.

Минута по-късно Даниел Спасов нахлу по левия фланг и центрира към Венцислав Гюзелев, който комбинира с Димитър Юруков и той отбеляза за 5:0. След още една минута топката профуча опасно покрай гредата, след пряк свободен удар пред полето на гостите от Раковски. В 76-та минута Николай Павлов комбинира с Венцислав Гюзелев, който отбеляза нов гол, но той не бе зачетен поради отсъдена засада.

В 78-та минута Запрян Запрянов от гостите опита да намали резултата, но стреля неточно. До края на срещата маричани имаха още два шанса да отбележат, но не успяха. Гостите изглеждаха уморени и не застрашиха вратата на Илия Николов. Така Марица постигна поредната си изразителна победа и то над тим в челото на класирането.

След изиграването на срещите от 14-ти кръг класирането в тройката не се промени, тъй като Загорец, Карнобат и Марица спечелиха своите срещи и събраха съответно 33, 31 и 30 точки. Раковски 2011 вече е на пета позиция с 26 точки, а четвърти е Розова долина с 28.

Следващата събота – 12-ти ноември, Марица гостува на Евроколеж в село Оризари. Срещата е от 14:30 часа, като има вероятност при провеждане на втори тур на изборите, всички срещи от кръга да бъдат преместени за петък 11-ти ноември.

Евроколеж пък победи Асеновец с 3:1 като гост. Тодор Тимонов се завърна на стадион „Шипка“ с два гола за колежани и беше основният играч, който донесе успеха им. Лимона се разписа в 5-ата и 52-ата минута, а другият гол вкара Борис Малев. С успеха пловдивчани станаха осми с 22 точки, а Асеновец са 12-ти с 15 точки.

Снимка: ПФК Марица Пловдив 1921