Марица се сбогува с мечтите за влизане във Втора лига

Марица загуби с 2:4 от Евроколеж домакинския си двубой от 32-ри кръг в първенството в Трета лига – Югоизточна група. “Жълто-сините” не изиграха добър мач, а гостите, за разлика от предишни свои срещи, бяха пределно мотивирани, показаха добра игра и стигнаха до успеха. С първата си домакинска загуба Марица каза сбогом на мечтите си за влизане във Втора професионална лига.

Първата част бе равностойна, като двата тима се надиграваха във всяка част на терена. Гостите имаха шанса да поведат в 12-та минута, когато след един корнер Мирослав Пушкаров си отбеляза автогол в опита си да изчисти. Последваха атаки и към двете врати. В 21-вата минута Димитър Юруков центрира добре, но Иван Гендов не успя да засече добре топката на метри от вратата. Две минути по-късно Георги Куртев стреля опасно покрай вратата на Илия Николов. В 24-та минута Венцислав Гюзелев напредна, навлезе в наказателното поле и стреля в страни от вратата, пропускайки да изравни. Последваха неточни удари на Борислав Караматев – на два пъти и Мирослав Пушкаров с глава.

В 37-та минута Иван Гендов отбеляза красив гол с глава, след центриране на Алил Кардашев и изравни. Минути по-късно Венцислав Гюзелев не съумя да отбележи след заучено положение. В 43-та минута Алил Кардашев беше съборен в наказателното поле и съдията Валентин Станчев отсъди дузпа. Венцислав Гюзелев беше безупречен и даде преднина на маричани. В последната минута на полувремето, след центриране от дясно, Сезгин Четин с плонж засече топката с глава и изравни – 2:2. В продължението отново Четин нанесе силен удар, но Илия Николов изби.

През втората част, въпреки своите усилия, марчани трудно достигаха до голови положения. Гостите бяха организирани в защита и организираха опасни атаки, макар те да бяха редки. В 51-та минута, след центриране на Венцислав Гюзелев, Мирослав Караилиев изби от самата гол линията, спасявайки своя тим от сигурен гол, пред погледа на Апостол Стоянов. Малко по-късно Борислав Караматев можеше да отбележи след пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри встрани от целта.

В 75-та минута Серафим Михайлов центрира към останалия непокрит Куртев и той с глава изведе Евроколеж напред в резултата. Само две минути по-късно Тодор Тимонов бе изпуснат и с хубав удар отбеляза за 2:4. До края на мача маричани имаха шансове на три пъти да отбележат. Първо Иван Гендов се размина с топката на 3-4 метра пред вратата, след добро центриране, а в 87-та минута заменилия го Георги Георгиев стреля във вратаря, който улови. В самия край на срещата Караматев отново опита удар, но Апостол Стоянов улови.

Така Марица записа първа домакинска загуба през този сезон и остава на второто място в Трета лига със 72 точки, вече на шест зад Загорец. В следващия 33-ти кръг маричани посрещат тима на Асеновец, който постигна победа с 3:1 над Атлетик (Куклен). Евроколеж е домакин на “Борислав” (Първомай).

МАРИЦА: Илия Николов, Алил Кардашев, Мирослав Пушкаров, Самер Алхусейн, Даниел Спасов, Красимир Иванов – капитан, Венцислав Гюзелев, Христо Янчев, Георги Арабаджиев (Николай Павлов), Иван Гендов (Георги Георгиев), Димитър Юруков. Старши треньор: Стоян Димитров

ЕВРОКОЛЕЖ: Апостол Стоянов, Атанас Савов, Йордан Хърков, Иван Атанасов, Мирослав Караилиев, Николай Николов, Тодор Тимонов, Сезгин Четин (Веселин Отман), Серафим Михайлов (Илия Петров), Георги Куртев, Борис Малев (Антонио Топалов). Старши треньор: Иван Петров

Жълти картони: Серафим Михайлов, Сезгин Четин, Йордан Хърков (Евроколеж)

Съдийска бригада: Гл.съдия: Валентин Станчев – Сливен, асистенти: Станимир Трифонов и Петър Балтов – Сливен; 4-ти съдия: Златка Габерова – Пловдив; Делегат: Николай Бъчваров – Сливен