Легендата на Левски Наско Сираков е бил един от първите избори на банкера Цветан Василев, когато е стартирал проекта си Ботев (Пловдив). Двамата са разговаряли над един час и Наско отказал предложението на собственика на „канарчетата“ да стане директор на клуба, съобщи самият той пред ТВ+.
„Казах му, че не е готов за това, което иска. Аз пък не бих работил по този начин и не исках да го лъжа. Ботев нямаше абсолютно нищо тогава – нито база, нито нищо, само едни голи амбиции. Аз не съм от тези хора, които отиват да работят за голяма заплата, а след това да заблуждават шефовете си, че всичко е розово, без това да не се е случило“, обясни Наско Сираков.
„Синята“ легендата обяви още, че е възхитен от успехите на Лудогорец. Но според него, големият проблем на българския футбол са двата основни коня – Левски и ЦСКА. В момента те били „куци коне“ и ако и те се оправят, както и Лудогорец, това ще бъде добре и за българския футбол, и за националния отбор.