Точката ще бъде първа в дневния ред на заседанието на Парламента утре.
Работата на Народното събрание (НС), макар и по-бавно, потръгна и вотът на недоверие не би я затруднил. Това коментира в Пловдив председателят на НС Наталия Киселова.
“Вотът на недоверие е инструмент, който опозицията може да използва, и тяхно е решението дали да го използва. Това не е проблем, а част от нормалната парламентарна практика”, заяви председателят на НС по повод внесения от МЕЧ вот на недоверие и е подкрепен от “Възраждане” и “Величие”.
Точката ще бъде първа в дневния ред на заседанието на Парламента утре. След дебатите се очаква в четвъртък в ранния следобед да има гласуване.
Председателят на Народното събрание Наталия Киселова участва в Пловдив в кръгла маса “Еволюция на Конституцията” в Пловдивския университет “Паисий Хилендарски”. Форумът е организиран в рамките на инициативата Дни на Конституцията в Юридическия факултет на университета.