Нико Розберг е новият световен шампион във Формула 1 (СНИМКИ)

Люис Хамилтън спечели състезанието за Гран При на Абу Даби, в което стартира от полпозишън, но световната титла отиде за съотборника му Нико Розберг. Германецът финишира втори и не позволи на Себастиан Фетел да го изпревари в последните обиколки от надпреварата. Така Нико спечели първата си титла при пилотите и се превърна в 33-ия световен шампион във Формула 1.

След 55 обиколки напрежение в гаража на „Мерцедес“ семейство Розберг празнува победата на Нико, която дойде в последния кръг от най-дългия календар в историята на шампионата.

Надпреварата беше вълнуваща и специална не само за Нико, но и за Фелипе Маса и Дженсън Бътън, които се оттеглят от Формула 1.

Британецът Хамилтън не успя да помрачи празника на Розберг, въпреки че 16 обиколки преди края рязко намали темпото и това позволи на Себастиан Фетел и на Макс Верстапен да настигнат германеца. Последваха няколко инструкции от бокса към Люис да не прави глупости и да вдигне скоростта. Той обаче не послуша шефовете си и им каза: „Аз предлагам да ни оставите да се състезаваме. В момента водя доста удобно“.

Въпреки всичко Розберг парира опитите на Фетел да го изпревари и финишира втори, като триумфира за първи път в кариерата си със световната титла. Двамата съотборници си подадоха ръка след състезанието.

Снимки: twitter/f1