Ново унижение за Ливърпул в ФА Къп, Тотнъм едва се спаси (ВИДЕО)

Отборът на Ливърпул допусна трето поредно поражение като домакин, отстъпвайки на Уулвърхемптън с 1:2 в мач от 4-ия кръг на ФА Къп. Така те отпаднаха от най-стария футболен турнир в света. Преди това мърсисайдците на Юрген Клоп загубиха у дома с 2:3 от Суонси във Висшата лига и отпаднаха от Саутхямптън на крачка от финала за Купата на Лигата.

А преди Коледа Ливърпул бе смятан за един от фаворитите за спечелване на титлата в Англия. Оттогава насам обаче, „червените“ се представят под всякаква критика и вече изостават на цели 10 точки от лидера Челси.

Още в 53-ата секунда „вълците“ откриха резултата чрез Ричард Стиърман, а в 41-ата минута Андреас Вайман удвои аванса им. Едва в 60-ата минута Коутиньо отправи първия точен удар в очертанията на вратата на гостите. Дивок Ориги отбеляза гола за Ливърпул четири минути преди края на мача и така Уулвърхемптън се класираха за 1/8-финалите на турнира.

Тотнъм също бе на крачка от изненадата, но успя да прескочи четвъртодивизионния Уикъмб с гол в 97-ата минута на корееца Хьон мин Сон.

Гостите поведоха с 2:0 на „Уайт Харт Лейн“ след две попадения на Пол Хайес, второто от дузпа. Хьон мин Сон намали резултата след час игра, а Винсънт Янсен изравни 4 минути по-късно. Уикъмб отново излезе напред с гол на Гари Томпсън в 84-ата минута, но Деле Али изравни за 3:3 в 89-ата, преди кореецът да донесе крайния успех.

Манчестър Сити, Челси и Арсенал продължават на осминафиналите след убедителни победи.

Резултати: Дарби Каунти – Лестър 2:2, Ливърпул – Уулвърхемптън 1:2, Тотнъм – Уикъмб 4:3, Оксфорд – Нюкасъл 3:0, Линкълн – Брайтън 3:1, Челси – Брентфорд 4:0, Рочдейл – Хъдърсфийлд 0:4, Бърнли – Бристол Сити 2:0, Блекбърн  – Блекпул 2:0, Мидълзбро – Акринтън Стенли 1:0, Кристъл Палас – Манчестър Сити 0:3, Саутхемптън – Арсенал 0:5

Снимка: liverpoolfc.com