Пловдивчанинът Атанас Кабов вкара 2 гола на Македония

Пловдивчанинът Атанас Кабов вкара 2 гола на Македония при загубата на националния ни отбор с 2:3 във втората контрола между тимовете, която се проведе на тренировъчната база на МФФ „Петър Милошевски” в Скопие.

Кабата отбеляза първото си попадение с глава в 42-ата минута, като прехвърли вратаря на домакините. Преди това македонците вече бяха повели с 2:0.

Три минути по-късно Тони Иванов проби отдясно и стреля, стражът отрази неговия удар, но Атанас Кабов бе на точното място и прати топката в мрежата за 2:2.

В началото на втората част Кабов можеше да оформи своя хеттрик. Радослав Живков напредна през центъра и пусна пас към халфа на Левски, който стреля, но ударът му бе избит от стража.

В 60-та минута домакините отново поведоха в резултата чрез Яни Атанасов, който реализира с глава след ъглов удар. В 76-та минута Михайлов центрира отляво към Тилев, който стреля от 10 метра, но топката се отби в горната греда. В добавеното време на срещата Владислав Жиков също можеше да донесе равенството за България, но стреля неточно с глава от няколко метра.

Напълно резонно Атанас Кабов отново попадна в групата на Левски за гостуването тази вечер от 20:00 часа на Локомотив (Пловдив), който пък е любимият тим на баща му. Нищо чудно именно срещу него Наско да направи и официалния си дебют със синята фланелка, но място за сантименти отдавна няма.

Той не влезе при победата на Левски с 1:0 като гост на Черно море. В прекратения мач срещу Литекс в миналото първенство пловдивчанинът тъкмо щеше да влиза на смяна, когато ловчанлии напуснаха терена.

Снимка: levski.bg