Поп Данчо прави молебен за Кубрат Пулев в Асеновград - DC news

Поп Данчо прави молебен за Кубрат Пулев в Асеновград

Поп Данчо прави молебен за победа на Кубрат Пулев срещу Клчко в Асеновград

Архиерейският наместник в Асеновград отец Йордан Георгиев ще отслужи молебен за българския боксьор Кубрат Пулев утре. Той получи и ръкавиците на Кобрата, с които Пулев стана многократен шампион при аматьорите.

Те са подарък от бизнесмена Ангел Биков от Пловдив, който като младеж също е влизал между въжетата. Събираме се спортисти от Асеновград и Пловдив и ще отслужим водосвет с молитва за победата, обясни отецът. Той ще поръси ръкавиците на Кобрата символично.

Сигурен съм, че ще победи, заяви  Поп Данчо и призова всички асеновградчани да гледат мача и да подкрепят новия Дан Колов на България.

Службата започва в 11:00 часа в църквата „Свети Никола“. Поп Данчо ще призове божията сила да помогне на Кубрат Пулев в опита му да свали световна корона на украинеца Владимир Кличко.

 

Подобни статии

Top