Реал с нова убедителна победа, Барселона се размина с голям срам (ВИДЕО)

Шампионът на Европа Реал (Мадрид) постигна втора убедителна победа над нискоразредния Културал Леонеса в мач от 1/16-финалите за купата на Краля в Испания. Реал спечели срещата на „Сантяго Бернабеу“ с 6:1 и така с общ резултат 13:2 се класира за следващия етап.

Доминиканецът Мариано Диас реализира хеттрик за „белия балет“, а другите попадения бяха дело на Хамес Родригес, Енцо Зидан, син на старши треньора Зинедин Зидан, и автогол на Сесар Моргадо. За гостите от Културал точен бе Йерай Гонсалес.

За разлика от Реал другият гранд на испанския футбол – Барселона, направи само 1:1 като гост на Еркулес в първи мач от 1/16-финалите. Каталунците се оказаха догонващи в резултата в 52-рата минута, когато Диего Майнц се разписа за Еркулес. Шест минути по-късно обаче дебютантът Карлес Алена спаси Барселона от голям срам със страхотно попадение от над 30 метра.

В другите двубои от тази фаза на турнира сериозни изненади нямаше, като фаворитите Атлетико (Мадрид) и Севиля постигнаха убедителни победи. „Дюшекчиите“ се наложиха с 6:0 над Гихуело като гост, докато Севиля спечели с 5:1 също гост срещу Форментера.

Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Лигата, след като на собствения си стадион „Олд Трафорд“ „червените дяволи“ се наложиха с 4:1 над Уест Хям. Мениджърите и на двата отбора заложиха на максимално силни състави, нещо нетипично за тази фаза на турнара, но това направи мача много зрелищен.

Първият гол в двубоя падна още във втората минута, когато Златан Ибрахимович завърши точно подаване на Хенрих Мхитарян и Юнайтед поведе с 1:0. Уест Хям обаче изравни в 35-ата минута чрез бившия играч на домакините Ашли Флетчър, който се възползва от лоша намеса на вратаря на Юнайтед Давид де Хеа.

Три минути след началото на втората част обаче домакините отново поведоха в резултата, като отново Мхитарян подаде за гола, но този път Антони Марсиал се разписа във вратата на Дарън Рандолф. Младото френско острие на Юнайтед реализира втория си гол в мача с удар от непосредствена близост в 62-рата минута, а крайното 4:1 бе оформено от Ибрахимович в заключителните секунди на двубоя.

Мачът ще се запомни и с появата в игра на Бастиан Швайнщайгер, за когото това бе първи мач през сезона. Германецът се появи в игра в 86-ата минута на мястото на Антони Марсиал.

В другия двубой от програмата на четвъртфиналите Арсенал допусна поражение с 0:2 от Саутхямптън като домакин. „Артилеристите“ излязоха с доста експериментален състав и логично платиха цената за това с отпадането си от надпреварата. Головете за „светците“ реализираха Жорди Класи в 13-ата и Райън Бертранд в 38-ата минута.

В полуфиналите Саутхямптън ще играе с Ливърпул, а Манчестър Юнайтед ще срещне Хъл Сити.

Аталанта постигна седма поредна победа във всички турнири и девета в последните 10 мача, след като се наложи с 3:0 над Пескара в двубой от четвъртия кръг за Купата на Италия. Кристиан Раймонди и Алберто Граси бяха точни за домакините през първото полувреме, а крайното 3:0 оформи Александър Пешич в заключителните секунди на двубоя.
С успеха си тимът на Джан Пиеро Гасперини се класира за 1/8-финалите, където съперник на тима ще бъде носителят на трофея Ювентус.

В другия двубой от четвъртия кръг на турнира Сампдория се наложи с 3:0 над Каляри. Точни за тима от Генуа бяха Рики Алварес и Патрик Шик на два пъти. В следващия етап Сампдория ще се изправи срещу тима на Рома.

Снимка: bleacherreport.com