Сити и Тотнъм си поделиха точките след 2:2 (ВИДЕО)

Манчестър Сити и Тотнъм завършиха наравно 2:2 на „Етихад“ в среща от 22-ия кръг на английската Висша лига. Вратарят Юго Лорис сгреши фатално за попаденията на домакините, реализирани от Лерой Сане в 49-ата и Кевин де Бройне в 54-ата минута. Деле Али в 58-ата и Хьон-Мин Сон в 77-ата минута донесоха точката на „шпорите“.

В 82-ата минута в играе се появи новото попълнение на домакините Габриел Жезус, който две минути по-късно се разписа, но попадението бе отменено заради засада. До края на мача нито един от двата тима не успя да стигне до победен гол и се стигна до подялба на точките.

След равенството Манчестър Сити е на пето място с 43 точки, а Тотнъм остава втори с 46 точки преди останалите срещи от кръга.

Днес от 18:30 лидерът Челси (52 т.) е домакин на Хъл Сити, а четвъртият Арсенал (44 т.) може да се изкачи на втората позиция, ако победи Бърнли от 16:15 часа. Шампионът Лестър пък гостува на Саутхямптън в ранния мач от 14:00 часа.

Снимка: goal.com