Старият град в Пловдив отново ще оживее с аромати на вино, гурме изкушения и незабравими срещи.
С традиционното “Дионисиево шествие” днес се открива фестивалът “Дефиле Вино и гурме”, който ще продължи до неделя.
Тази година изданието е най-мащабното досега – с 73 участници, от които 55 винарски изби и 18 производители на храни, включително 15 нови участници – с близо 20% ръст спрямо предходното издание.
Изложителите ще предложат над 500 вина и гурме продукти за дегустация.
За първи път фестивалът предлага и дигитален “Пътеводител на винения и гурме любител”, достъпен на три езика – български, английски и италиански.

