Извънредна сесия на Общински съвет – Пловдив ще се проведе днес. В дневния ред са включени две точки.
Първата е да се отменят решенията, с които 27 извънградски линии се преместват от автогара „Север” на другите две автогари „Юг” и „Родопи”, а автобусите за София и Асеновград – на Централна гара.
Второто предложение е за споразумение с ползвателя на автогара „Север“ – „Хеброс бус“, да се продължи дейността на автогарата срещу компенсации в размер на 12 750 евро без ДДС месечно.
Вчера в Община Пловдив беше внесено официално писмо от „Хеброс бус“ АД, с което дружеството оттегля искането си за финансово подпомагане за дейността на автогара „Север“.
Затова се очаква днес тази точка да бъде оттеглена от дневния ред.

