Тонев със спасителен гол за Кротоне, Чочев и Ники Михайлов изпаднаха (ВИДЕО)

Невероятно красив гол отбеляза Александър Тонев за победата с 1:0 на Кротоне като гост на Пескара в 35-ия кръг на Серия „А“. Българският национал вкара попедното попадение с далечен и красив удар в 71-ата минута, с който може да спаси отбора си от изпадане.

Кротоне все още е в зоната на изпадащите с 28 точки, а на спасителното място е Емполи с 32 точки след победа с 3:1 над Болоня. До края на шампионата остават още 3 кръга.

Тежък ден обаче имаха други двама от легионерите ни – Николай Михайлов и Ивайло Чочев, чийто отбори изпаднаха. За Михайлов и неговият Мерсин в турската втора дивизия това бе очаквано, но Палермо на Чочев изпусна и последният шанс, който имаше и се сбогува със Серия „А“.

Мерсин, за който Михайлов не е играл от 19 април заради контузия, допусна тежка загуба с 3:5 от Гьозтепе и от догодина ще е сред аматьорите в турския футбол. Синът на Борислав Михайлов обаче няма да е част от типа по две причини – договорът му изтича в края на сезона и в трета дивизия на южната ни съседка чужденци нямат право да играят. Мерсин най-вероятно ще завърши сезона на дъното на местната втора дивизия.

В Италия Ивайло Чочев изигра пълни 90 минути при драматичното 1:1 с Киево. Палермо се нуждаеше от задължителна победа, за да запази шансовете си за оцеляване, но в 67-та минута Пелисиер изведе летящите магаренца напред от дузпа. Сицилианците се хвърлиха в атаки и Чочев се размина с изравняването в 80-та. 1:1 все пак направи Едоардо Голданига две минути преди края, а в 96-та негово второ попадение бе отменено заради засада. Хиксът подпечата визата на Палермо за серия „Б“ – три кръга преди края тимът е на 12 точки от спасителната зона.

Снимка: Corriere della Sera