Защитникът Нейтън Колинс: Трябва да пробием здравата защита на българите
Селекционерът на националния отбор на Република Ирландия по футбол Хеймир Халгримсон показа уважение към състава на България и призна, че “трикольорите” са солидни тактически и е трудни за побеждаване. Мениджърът на островитяните даде пресконференция преди утрешния първи мач срещу тима на Илиан Илиев от плейофите в турнира на УЕФА Лига на нациите. На брифинга присъства и футболистът Нейтън Колинс.
„Силата на българския отбор е колективът. Тактически са солидни. Трудни са за побеждаване. Ако гледаме последните 12 мача на тима – имат само една загуба, която беше в Северна Ирландия, където допуснаха 5 гола, но там отсъстваха няколко основни играчи, а изпуснаха и дузпа“, коментира Халгримсон и обърна внимание на позитивните резултати на България в последно време.
“Те направиха впечатляваща серия в последните десет мача, като в пет от тях не допуснаха гол. Имат много добри резултати в Пловдив и е нормално да искат да играят тук. Имат Десподов и Краев, които са много технични, но силата на отбора е колективът”, допълни селекционерът на Република Ирландия.
“Трябва да играем добре като отбор. Това е важно за нас. Искаме да запазим мястото си в Лига В, за да играем с по-силни опоненти. Имаме играчи, които нямат толкова участия в националния отбор и искаме да ги видим в действие, но не искаме да предприемаме излишни рискове”, обясни Халгримсон.
„България е труден опонент за пречупване. Те искат да контролират мача, дори и да не притежават толкова топката. Имат и качествени индивидуалности. Това е добра възможност за тях да затвърдят доброто си представяне, така че трябва да бъдем внимателни. Всички в нашия състав са на линия и се чувстват отлично”, каза още наставникът.
Първият двубой между двата тима е в четвъртък от 21:45 часа на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив, а реваншът е в неделя в Дъблин. Победителят от двете срещи ще играе през новото издание на турнира в Лига В, а загубилият ще бъде в Лига С.
България идва именно като втори в група С/3 в предишното издание, докато ирландците защитават мястото си във второто ниво.
Защитникът на елитния английски Брентфорд Нейтън Колинс изрази увереност, че отборът ще успее да извлече позитивен резултат в първия мач срещу България.
“За нас би било добре чудесно да запазим вратата си без попадение, но ще се постараем да пробием защитата на България и да вкараме гол. Знаем, че България е солиден отбор в дефанзивен план”, заяви Колинс.
Той обърна внимание и на срещата на Република Ирландия срещу Англия, в която отборът му отстъпи с 0:5 в среща от Лигата на нациите.
“Загубата в последния ни мач с Англия не беше приятна и сега искаме да използваме този предстоящ двубой с България, за да се върнем на победния път. Ролята ми на терена срещу Англия беше различна, но успяхме да създадем проблеми на съперника”, каза още защитникът.
Bеднага след края на пресконференцията ирландските национали излязоха за своята тренировка на терена на стадиона в Пловдив.
Източник: БТА, FAIreland