Цвети отпадна от Игрите след обрат на Зигемунд

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна на старта при третото си участие на Олимпийски игри. Мачът й срещу германката Лаура Зигемунд бе отложен с почти 4 часа заради силния вятър, а в крайна сметка пловдивчанката отстъпи със 6:1, 4:6, 2:6 в двучасов двубой.

Цвети направи вихрено начало и поведе с 3:0 гейма. След това германката взе единствения си гейм в първия сет, а до края му 28-годишната Пиронкова беше прецизна, въпреки че първия й сервис започна да не влиза. В последния гейм Пиронкова поведе с 40:0 и реализира третия сетбол, за да затвори частта след 31 минути игра пред погледа на съпруга си Михаил Мирчев.

Добрата игра на Цвети продължи и в началото на втория сет, когато тя проби за 2:1. Зигемунд, която е №33 в световната ранглиста, обаче успя да го върне веднага. В края на частта германката стигна до точка за спечелване на сета и успя, за да изравни общия резултат.

Зигемунд направи пробив на нула и поведе с 2:0 в решителната трета част. Пиронкова реагира моментално с рибрейк, а след това изравни резултата. След това обаче германката направи нов пробив за 4:2, който успя да затвърди. В следващия гейм Зигемунд дръпна с 40:15 и реализира втория си мачбол за крайната победа.

По този начин приключи българското участие на тенис турнира на Олимпиадата, след като предишния ден Григор Димитров отстъпи с 1:6, 4:6 на хърватина Марин Чилич.

Снимка: focus-sport.net