ЦСКА приема Хебър, гони задължителна победа

Мачът Славия – Лудогорец бе отложен от БФС заради европейските ангажименти на шампионите

С мача ЦСКА – Хебър продължава втория кръг в Първа лига. Двубоят е от 19,00 часа на ст. „Васил Левски“. По програма днес трябваше да се играе и двубоят Славия – Лудогорец, но той беше отложен заради ангажиментите на разградчани в Европа.

ЦСКА изигра едно от най-силните си полувремена в Разград и дори получи правото да изпълни дузпа, но Тобиас Хайнц я пропусна Втората част започна с ранен автогол на Християн Петров, който се оказа и победен за Лудогорец. До края на мача „Орлите“ изцяло контролираха случващото се на терена, като „Армейците“ останаха дори без точен удар след почивката.

През този сезон Хебър е сред основните заподозрени да загубят елитния си статут. В понеделник тимът посрещна новака Спартак Варна и на ужасния терен в Пазарджик остана с човек по-малко още в 18 минута. И преди това обаче „соколите“ бяха по-добрият тим, а след численото си предимство не оставиха особени шансове на своя противник. Хебър изпусна да изравни от бялата точка в 50 минута. До края играчите на Спартак пропиляха куп добри положения, за да спечелят само с 2:0.

Откакто се завърна в елита Хебър все още няма отбелязан гол срещу ЦСКА, като на два пъти загуби с 0:4 и веднъж 0:3. Единствената точка дойде в Пазарджик още в първия кръг на миналия сезон.

Пълна програма за втория кръг на Първа лига:

Петък, 26 юли

Арда – Крумовград 1:0

Левски – Ботев Враца 4:0

Събота, 27 юли

19:00, ЦСКА – Хебър

Славия – Лудогорец (отложен)

Неделя, 28 юли

19:00, ЦСКА 1948 – Спартак Варна

21:15, Ботев Пловдив – Локомотив Пловдив

Понеделник, 29 юли

19:00, Берое – Локомотив София

21:15, Черно море – Септември. | БГНЕС