Юнайтед едва проби бетона на Ростов с 1:0 (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед постигна минималната победа 1:0 над Ростов продължава на четвъртфиналите в Лига Европа. „Червените дяволи“ имаха пълно превъзходство през целия двубой на „Олд Трафорд“, но направиха доста сериозни пропуски, а пък Златан Ибрахимович удари греда.

Все пак в 71-ата минута Хуан Мата донесе успеха и така с общ резултат 2:1 Юнайтед се класира в следващата фаза на турнира. Мхитарян пусна остра топка в наказателното поле, където Ибрахимович брилянтно я продължи с пета за Мата, който отблизо опъна мрежата за 1:0.

Лошата новина за мениджъра Жозе Моуриньо е, че малко след почивката Пол Погба бе сменен принудително заради травма и ще пропусне следващите мачове на Юнайтед и на националния отбор на Франция. Освен него с контузия напусна и холандецът Дейли Блинд.

Резултатите: Бешикташ – Олимпиакос 4:1, Краснодар – Селта 0:2, Генк – Гент 1:1, Аякс – ФК Копенхаген 2:0, Андерлехт – АПОЕЛ 1:0 (Живко Миланов игра цял мач, но тимът му отпадна), Борусия М`Гладбах – Шалке 04 2:2, Манчестър Юнайтед – Ростов 1:0, Рома – Лион 2:1.

Ето всички четвъртфиналисти в Лига Европа: Селта, Манчестър Юнайтед, Генк, Андерлехт, Бешикташ, Шалке 04, Аякс, Лион. Жребият за четвъртфиналите ще бъде теглен днес.

Снимка: manutd.com